vysoušení podlah

U novostaveb nebo rekonstrukcí bývá častým problémem nových podlah (anhydrit, beton) vysoké množství vody obsažené v materiálu v čase po vylití. Voda je i ve velkém množství přítomná při ostatních mokrých stavebních procesech. Všechny tyto faktory značně zvyšují vlhkost v novostavbě nebo v rekonstruovaných prostorách a brání tak v pokračování další stavebních prací, jako je montáž sádrokartonových podledů a příček, malování, nebo pokládky finálních povrchů – parkety, plovoucí laminátové podlahy, dlažby,PVC, vinil…

Pro urychlení procesu vysychání jsou v současné době zpravidla využívány výkonné kondenzační odvlhčovače doplněné různými ventilátory pro zlepšení proudění vysoušeného vzduchu. Avšak největší námitkou bývá vyšší cena vysoušení.

Vzhledem k více než desetiletým zkušenostem v oblasti vysoušení firma ATP HEAT nabízí svým zákazníkům realizaci vysoušení kondenzačními odvlhčovači, určenými přímo pro vysoušení povrchů podlah, které spojují odpovídající odvlhčovací výkon se zajištěním tolik potřebné cirkulace vzduchu, ale navíc přímé zacílení na vysoušené povrchy.

Technické vysoušení tak již není výsadou drahých staveb, ale součástí každé rekonstrukce, nebo novostavby, kde zvýšená stavební vlhkost zbytečně prodlužuje termín možné realizace stavby.Z výše uvedeného je již zřejmé, že vysoušení anhydritových nebo betonových podlah je v dnešní době již nezbytnou součástí stavby a zároveň nemusí více prodražovat ekonomiku stavby. V případě, že si náš zákazník není jistý výběrem, nebo počtem odvlhčovačů je vždy připraven námi vyškolený odborník s vhodným výběrem poradit, přístroj zavést na stavbu, popřípadě zaměřit vlhkost a pomoci s odhadem nákladů na kompletní vysušení.