Časté dotazy

Uhradí nám pojišťovna výdaje spojené s vysoušením?

Pokud máte správný typ pojištění tak rozhodně ANO, pojišťovny Vám určitě proplatí výdaje spojené s vysoušením. Pokud Vám vznikla doma nějaká nehoda a potřebujete zapůjčit vysoušeč, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme. Po skončeném vysoušení Vám předáme všechny potřebné dokumenty i se spotřebou elektrické energie v rámci vysoušení.

Pokud si nejste jistí, že Vám bude vysoušení proplaceno, napište nám na náš e-mail info@atp-heat.cz informace: jak havárie nastala, jak velké jsou místnosti či místnost a zda se jedná o objekt vzniklý během posledních 20 let - my Vám zašleme nezávaznou nabídku, kterou můžete předat Vaší pojišťovně, která Vás ujistí zda bude havárie proplacena.

Jaká je potřebná vlhkost podkladu před pokládkou nášlapných vrstev?

Pro co nejlepší představu, jsme vytvořili tabulku s hodnotami, které měříme sondami na úrovni betonové základové desky. Pro měření využíváme multifunkční přístroj T3000 od firmy Trotec.

Jaká je potřebná vlhkost podkladu s podlahovým topením před pokládkou nášlapných vrstev?

U potřebné vlhkosti podkladu s podlahovým topením je nutné mít nižší hodnoty než pouze před pokládkou samotnou. Pro toto měření využíváme též multifunkční přístroj T3000 od firmy Trotec.

Kolik bude potřeba odvlhčovačů na daný  prostor?

V zásadě platí, že pro efektivní vysoušení je třeba do každé vysoušené místnosti jeden odvlhčovač. V závislosti na velikosti místností volíme výkon odvlhčovače, tzn. do prostor do 30 m2 XRC 25, do prostor do 40 m2 TTK 145, do 50 m2 XRC 55. Zároveň je však nutné dodat, že u větších prostor nad 40 m2 podlahové plochy, kde se rozhodneme pro výkonnostně vyšší odvlhčovač je vhodné instalaci doplnit o ventilátor, který zajistí potřebnou cirkulaci vzduchu. Druhou a často využívanou variantou je instalace více odvlhčovačů středního výkonu.

Co je zapotřebí u vysoušení?

V rámci vysoušení je třeba, aby teplota ve vysoušeném prostoru byla v rozmezí 15°C – 30°C ( ačkoliv odvlhčovače fungují v rozsahu 5°- 30° platí, že při teplotě pod 15 °C výrazně klesá účinnost odvlhčovačů a je nutné tento fakt kompenzovat instalací odvlhčovačů s vyšším výkonem). Dalším požadavkem je kompletní uzavření vysoušených prostor (okna a dveře zavřít, abychom nevysoušeli venkovní vzduch). Posledním předpokladem je pravidelné vylévání sběrných nádrží odvlhčovačů, nebo zajištění odtoku do odpadu a to samovolném, nebo zajištěném kondenzátovými čerpadly.

Při plánování počtu odvlhčovačů nelze zapomenout na fakt, že se jedná o elektrické spotřebiče a tudíž je nutné zajištění odpovídajícího elektrického jištění.


Jaký odvlhčovač je nejlepší do obytného bytu, domu?

Do obytného bytu či domu doporučujeme přístroj TTK 100S.
Je vhodný do jakékoliv místnosti, má velmi silný výkon (max. 30 litrů / 24 hodin), nádobku velikosti 10 litrů, je velmi tichý a vhodný pro místnosti (výška stropu 2,50 m) o rozloze až 90 m². Průtok vzduchu: 200 m³ / h.

Zároveň však musíme upozornit, že ačkoliv se jedná o velmi výkonný přístroj, pro řešení havárií vody a zatečení o větším rozsahu doporučuje instalaci stavebních odvlhčovačů typu XRC 25 a XRC 55, které jsou lépe uzpůsobeny pro náročnější instalace.

Jak nejlépe odstranit plíseň?

Plíseň na zdi může vznikat po celý rok, nicméně podzim a zima jsou pro její tvorbu nejpříhodnějšími obdobími. Kvůli chladu se domy či byty tolik nevětrají, čímž se v prostorech zvyšuje hodnota relativní vlhkosti. Ta v kombinaci s teplem vytváří příhodné prostředí pro vznik plísně. Důvod vzniku plísně je tedy nadměrná vlhkost v obydlí. Plíseň samozřejmě není jen poškození vzhledu stěny, ale může způsobovat zdravotní potíže, které mohou mít v horších případech trvalé následky např: zánět spojivek, alergie, bolesti hlavy, oslabená imunita apod… Doporučujeme jako vhodné řešení zapůjčení kondenzačního odvlhčovače, který snižují vlhkost zdí a jímají vodu do sběrných nádob, které se vylévají. Tímto způsobem se optimalizuje vlhkost v obydlí. Následně je důležité ošetřit vhodným antifungicidním přípravkem. Pro opakované použití doporučujeme takové, které nejsou na bázi chlóru.

 • Půjčovna odvlhčovačů

  Půjčovna odvlhčovačů

  Odvlhčovače do bytů, rodinných domů, staveb nebo prostor, kde je nutné okamžité nasazení spolehlivých a maximálně účinných odvlhčovačů. více...

 • Půjčovna topidel

  Půjčovna topidel

  Topidla na naftu a LTO i elektrická topidla na vytápění zatečených místností bytů nebo rodinných domů, staveb a velkých stavebních celků. více...

 • Odvlhčovače - prodej

  Odvlhčovače - prodej

  Prodej kondenzačních odvlhčovačů vzduchu pro vysoušení prostor bytů, domů, kanceláří i staveb za akční ceny. více...

 • Vysoušeče podlah

  Cirkulační tlakové boxy

  Vysoušeče pro případ zatečení vody do konstrukcí podlah, střešních plášťů a stavebních konstrukcí s tepelnou nebo hlukovou izolací. více...Aktuality

Vysoušení před pokládkou podlah

U novostaveb nebo rekonstrukcí bývá častým problémem nových podlah (anhydrit, beton) vysoké množství vody obsažené v materiálu v čase po vylití. Voda je i ve velkém množství přítomná při ostatních mokrých stavebních procesech.

více... • Potřebujete půjčit odvlhčovač nebo topidlo?       Volejte ZDARMA 800 933 933

  Poradíme Vám s výběrem odvlhčovače nebo topidla, přístroj pro Vás zarezervujeme, nebo dopravíme k Vám.

  Připravíme Vám podklady pro vyřízení pojistné události.