Havárie vody

Havárie vody je poměrně častou příčinou problémů s podlahami, zdivem atd. V těchto případech vedle okamžitých fyzických prací, jako je odstanění nátěrů, koberců nebo podlah, k nápravě slouží různé odvlhčovače a vysoušeče.

  • Typy zatečení a jejich řešení

    Při havárii vody a řešení jejích následků je třeba rozlišovat konstrukci postiženého místa (místnosti). V zásadě rozlišujeme 2 různé typy konstrukce stropů, stěn nebo podlah a tomu odpovídající způsoby řešení problému s vlhkostí.

Zatečení vody do stěn, stropů nebo betonových podlah

Zatečení vody do stěn, stropů nebo betonových podlahPro nápravu tohoto typu havárií vody, kdy voda vnikne do stěn, stropů a betonových podlah, nebo pro snížení stavební vlhkosti před pokládkou PVC krytin či parket je potřeba využít kondenzační odvlhčovače. Odvlhčovače rovněž slouží pro relativní snížení vlhkosti například v suterénních místnostech, archivech nebo skladech. Odvlhčovače vzduchu jsou vybavené protiprachovým a antibakteriální filtrem.
více…

Zatečení vody do konstrukcí podlah s tepelnou izolací

Vzlínající vlhkost - při zatečení do konstrukce podlahV těchto případech se využívají cirkulační vysoušeče. Tepelnými izolacemi jsou například minerální vata, polystyren, extrudovaný polystyren, polystyren-beton, pěnobeton nebo různé druhy stavebních zásypů (keramické, škvárové…), které se používají v kostrukcích podlah, střešních plášťů a stavebních konstrukcí. Cirkulační vysoušeče jsou založeny pouze na lokálním navrtání postižených stavebních kostrukcí, takže odpadá jakékoliv vybourávání nebo výměna tepelných izolací.více…

Štítky:, , , , , , , , , ,