Vysoušení zdiva po zatečení

Vysoušení zdiva po zatečení2020-04-29T12:28:06+02:00

Vysoušení zdiva bez tepelné izolace

(cihelné, kamenné, smíšené, plynosilikátové…)

Pro vysoušení svislého zdiva jsou standardně využívány kondenzační odvlhčovače v odpovídajících odvlhčovacích výkonech. Pro efektivní postup vysoušení je třeba zohlednit všechny faktory, které mohou bránit, popřípadě zcela zabraňovat úspěšnému vysoušení. Na základě zjištění požadovaných parametrů a zohlednění výše uvedených faktorů stanoví technik použití dodatečných přístrojů, jako jsou průmyslové ventilátory, turboventilátory, infrazářiče, výhřevné tyče a popřípadě další opatření.

POZOR! Neplatí že, čím větší odvlhčovací výkon, tím rychlejší vysušení!

Vysoušení zdiva s tepelnou izolací nebo dutinou

(sádrokartonové stěny, stoupačky…)

V případě izolace ve zdivu je vždy nutná obhlídka technikem, který stanový optimální způsob vysoušení. Obecně platí, že je nutná technologie tlakových boxů v kombinaci s kondenzačními odvlhčovači. Vysoušení je realizováno dle situace přetlakově nebo podtlakově. Čím dříve je zákrok proveden tím jsou eliminovány následné škody.

Vysoušení zdiva s tepelnou izolací nebo dutinou (sádrokartonové stěny, stoupačky…)

  • Zavolejte nám a náš technik bezodkladně přijede na místo havárie, provede potřebná měření vlhkosti a to nejen povrchová měření, ale hlavně ve stavebních konstrukcích.
  • Na základě výsledků měření technik navrhne odpovídající způsob vysoušení a zároveň zajistí vyhotovení podkladů pro likvidaci pojistné události.
  • Ještě tentýž den, nebo den následující jsou instalovány vysoušecí přístroje a je zahájeno optimální vysoušení prostor.
  • Po ukončení vysoušení jsou doplněny podklady pro vyřízení pojistné události a podklady jsou předány zákazníkovi, nebo přímo na pojišťovnu.

Ukázky z realizací