Vysoušení konstrukcí podlah domu po přívalovém dešti

Po přívalovém dešti, kdy voda zatopila okolí domu, došlo k přetečení vody přes svislou hydroizolaci domu. Následně vody protekla do konstrukcí podlah, kde se roztekla po celé základové desce. Odtud začala voda vzlínat do svislého zdiva a do mazaniny pod dřevěnými podlahami. Vlivem zvýšení vlhkosti došlo k poškození dřevěné podlahy.

Řešením je kompletní demontáž povrchů podlah a instalace technologie cirkulačních tlakových boxů. Jedině s využitím technologie nuceného provzdušnění konstrukce podlah je možné garantovat kompletní bezezbytkové vysušení. Nehrozí tak následné škody jako jsou, plísně, houby a další zdraví škodlivé faktory.

Pro odvod vlhkosti jsou používány kondenzační odvlhčovače

Při návrhu typu odvlhčovačů je vždy nutné dbát na odvlhčovací výkon přístrojů. Rozhodně neplatí často se mezi laickou veřejností rozšířený omyl, že čím výkonnější odvlhčovač, tím rychlejší vysoušení!

Typ odvlhčovače se vždy odvíjí od velikosti prostor, typu zatečení, stupni zatečení, ale také typu stavby. Důležité je také, aby nedocházelo k přehřátí prostor, což může způsobit až zpomalení postupu vysoušení.

V případě, že se u Vás stala vodovodní havárie, určitě volejte na naší bezplatnou telefonní linku, nebo nám napište.

My se Vám obratem ozveme, zkonzultujeme nebo k Vám rovnou pošleme technika k provedení obhlídky.